[:al]Reisul Ulema merr pjesë në Seancën e Parlamentit Ndërkombëtar për Tolerancë dhe Paqe[:]

[:al]Tiranë, 16 nëntor – Me ftesë të z. Taulant Ballës, deputet i Parlamentit shqiptar dhe njëherësh edhe President i Parlamentit Ndërkombëtar për Tolerancë dhe Paqe, Reisul Ulema i BFI në RM po merr pjesë në Seancën e dytë të këtij Parlamenti që po mbahet në Tiranë dhe në të cilën po marrin pjesë kryetarë parlamentesh, deputetë, ministra e personalitete të shquar nga mbi 60 shtete nga mbarë bota.
Ndryshe, Reisul Ulema i BFI-së H. Sulejman ef. Rexhepi është anëtar i këtij Parlamenti Ndërkombëtar për Tolerancë dhe Paqe.[maxgallery id=”10311″][:]

Comments are closed.