Reisi nė takimin lamtumirės tė ambasadorit Baily

[:al]

Reis’ul-Ulema h. Sulejman ef. Rexhepi, me ftesė tė Ambasadės sė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės nė Shkup, ka marrė pjesė mė 27 shkurt, 2019, nė takimin lamtumirės tė ambasadorit amerikan, z. Jess Baily, duke prezantuar kėshtu Bashkėsinė Fetare Islame tė RMV, me tė cilėn ambasadori nė largim dhe tėrė Ambasada amerikane kanė pasur njė bashkėpunim tė jashtėzakonshėm.
Ambasadori Baily falėnderoi tė gjithė pjesėmarrėsit nė takim pėr bashkėpunimin qė ka pasur brenda kėtyre viteve.
Jess Baily ishte emėruar ambasador i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės nė Shkup para katėr vitesh.

[:]

Comments are closed.