Reagim me rastin e sulmit terrorist në Abu Dabi

Bashkësia Fetare Islame e RMV dënon ashpër aktin terrorist të sulmit me dron që ndodhi në Abu Dabi të Emirateve të Bashkuara Arabe, si pasojë e të cilit humbën jetën 3 persona dhe mbetën të lënduar shumë të tjerë. Në shenjë revolte dhe…

Мудроста и трпението на дело се наши доблести

Ексклузивно интервју со Реисул-Улема Х. Хфз. Шаќир еф. Фетаи Мудроста и трпението на дело се наши доблести Очекувавме да имаме многу предизвици, но благодарение на Возвишениот Алах, со мудрост, разумност, трпение и стратегија…